Lymfatické masáže

Jsou využívány k posílení imunity, detoxikaci a regeneraci organismu po náročné fyzické práci, sportovní aktivitě, či pro kosmetické účely. Vhodná je při otocích, celulitidě, migréně, po konzultaci s lékařem i při křečových žilách.
 
Tato masáž využívá jemných hmatů prováděných pomalým tempem k podpoře odtoku lymfy ze tkání. Lymfa (míza) vzniká z tkáňového moku, obsahuje vstřebané tuky, proteiny, vitaminy A, D, E, K, hormony, železo, měď, kalcium, lymfocity. Dostávají se do ní ale také cizorodé častice ze tkání a krevních kapilár. Principem drenáže je stimulace lymfatických cév uložených v podkoží tak, aby nasály tkáňovou tekutinu a odvedli ji přes lymfatické uzliny do centrálních mízovodů a přes ně do krve. Právě lymfatické uzliny mízu filtrují a podílejí se pak na tvorbě bílých krvinek a protilátek v imunitním systému.
 
Masáž je zaměřena buď na konkrétní část těla, jako je obličej, krk, ruce, nohy, záda, nebo je prováděna jako celková masáž. Rozsah se stanoví podle konkrétních potřeb a zdravotního stavu klienta.  
Délka masáže je od 20 do 90 minut a stojí 250,- až 999,-Kč.